KİLO VERMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ GRUP TERAPİSİ İLE DAHA RAHAT AŞABİLİRSİNİZ!

KİLO VERMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ GRUP TERAPİSİ İLE DAHA RAHAT AŞABİLİRSİNİZ!

yönetim

KİLO VERMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ GRUP TERAPİSİ İLE DAHA RAHAT AŞABİLİRSİNİZ!
 "Yeme düzenimi değiştirdim, abur cubur yemiyorum, spor da yapıyorum ama bir türlü istediğim gibi kilo veremiyorum." mu diyorsunuz? Psikolojik kaynaklar da kilo vermenizi etkiliyor olabilir:
    * Duygularla başa çıkamama,
    * Duyguları ifade edememe, 
    * Hayır diyememe, 
    * Çatışmaları çözmekten kaçınma,
    * Erteleme, 
    * İlişki problemi tabanlı sıkıntılar bazen besinlere, yemeye bağımlı olmaya dönüşebiliyor ve kişi bu sorunları çözmeden diyet yaptığında diyet sürdürülemeyebiliyor.
    Sorunlarınıza daha rahat çözüm bulmak için bir uzman desteği almak en doğru tercih olacaktır. Kilo verme önündeki engelleri kaldırmak için en etkili tedavi ise bireysel terapi ve grup terapisi desteğidir. Ekonomik açıdan bireysel terapiye göre daha uygun olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen grup terapisinde bireyler, sadece terapistten değil grubun diğer üyelerinden de geri bildirim alma şansına sahip olur. Ayrıca grup terapisi katılımcıların sosyalleşme, kendini ifade etme, empati kurma, farkındalık ve içgörü kazanma süreçlerinde olumlu katkılar sağlar. Kişi grup terapisi sayesinde, yanlış düşünce ve davranışlarını değiştirir ve bu problemi yaşayan tek kişi olmadığını aslında başkalarının da benzer sorunlar yaşadığını fark eder. Bu da katılımcıların yalnız olmadıklarını hissetmelerini sağlar. Grup terapisinde grup üyeleri arasında oluşan birlik ve beraberlik duygusu sayesinde, kilo vermeye daha motive bir şekilde odaklanmak mümkün olur. Bu da katılımcıların hayatlarındaki duygusal yüklerden kurtulurken yeni bakış açıları ve sorunla etkili baş etme yöntemleri geliştirmelerine yarar.
 
.